Home Boys HS Basketball Scores Girls HS Basketball Scores HS Football Scores Girls Jr High Hoops Boys Jr High Hoops Archived Broadcasts Contact Us LoginRegister
 Navigation


  Home
 
  Boys HS Basketball Scores
 
  Girls HS Basketball Scores
 
  HS Football Scores
 
  Girls Jr High Hoops
 
  Boys Jr High Hoops
 
  Archived Broadcasts
 
  FoxesFans.net Stream
 
  Pinckneyville Stream
 
  Contact Us

 



         Call (618) 316-7322
  1015 Broadway - Mt Vernon


       Call (618) 316-7322


 .



 ..



 HS Football Scores


HIGH SCHOOL FOOTBALL

2021 State Football Playoffs:

Class 1A Championship:
Lena-Winslow 38, Carrollton 25

Class 2A Championship:
Wimington 24, Nashville 7

Class 3A Championship:
Byron 35, Tolono-Unity 7

Class 4A Championship:
Joliet Catholic 49, Springfield SHG 27


Semi-Final Round - November 20th

Class 1A Semi-Finals:
Lena-Winslow 28, Colfax Ridgeview 12
Carrollton 28, Central A&M 14 

Class 2A Semi-Finals:
Nashville 37, Decatur St Teresa 35
Wilmington 42, Tri-Valley Downs 14

Class 3A Semi-Finals:
Tolono-Unity 28, Mt Carmel 21
Byron 15, Elmhurst IC Catholic 14

Class 4A Semi-Finals:
Springfield SHG 49, Rochester 42
Joliet Central Catholic 35, Richmond-Burton 18

Class 5A Semi-Finals:
Oak Park Fenwick 17, Sycamore 6
Kankakee 41, Morton 14

Class 6A Semi-Finals:
East St Louis 54, Crete-Monee 14
Cary Grove 40, Lake Forest 7

Quarterfinal Round - November 13th

Area Class 1A Pairings:
Carrollton 28, Athens 26 F
Central A&M 21, Arcola 19 F

Area Class 2A Pairings:
Nashville 43, Pana 19 F
Decatur St Teresa 48, Breese Mater Dei 14 F

Area Class 3A Pairings:
Mt Carmel 30, Benton 14 F
Tolono-Unity 28, Williamsville 7 F

Area Class 4A Pairings:
Rochester 57, Freeburg 28 F
Springfield SHG 55, Breese Central 14 F

Area Class 5A Pairings:
Kankakee 44, Marion 38 F
Morton 40, Mahomet-Seymour 28 F

Round Two - November 6th

Area Class 1A Pairings:
Athens 57, Sesser-Valier 28
Central A&M 28, Camp Point 6
Carrollton 14, Greenfield 6

Area Class 2A Pairings:
Breese Mater Dei 49, Johnston City 22
Decatur St Teresa 68, Vandalia 14
Pana 29, Maroa-Forsyth 7
Nashville 33, Bismarck-Henning 26

Area Class 3A Pairings:
Benton 42, Monticello 12
Mt Carmel 54, Carlinville 7
Williamsville 35, Fairfield 16
Tolono Unity 21, Paxton Loda 14

Area Class 4A Pairings:
Breese Central 48, Murphysboro 28
Freeburg 37, Carterville 21
Rochester 55, Paris 20
Springfield SHG 42, Bethalto Civic 7

Area Class 5A Pairings:
Marion 51, Mascoutah 21
Mahomet-Seymour 49, Triad 14
Morton 28, Morris 24

Opening Round-Playoffs
October 29-30

Area Class 1A Pairings:
Sesser-Valier 35, Casey-Westfield 7 
Carrollton 47, Shelbyville 7 
Central A&M 14, Nokomis 6 
Brown County 24, Cumberland 14 
Camp Point 48, Villa Grove 14 

Area Class 2A Pairings:
Decatur St Teresa 62, Flora 7 
Vandalia 24, Chester 0 
Breese Mater Dei 54, Carmi 16 
Johnston City 43, Lawrenceville 12 
Nashville 48, Unity Payson 20 
Pana 49, Arthur Lovington 19 

Area Class 3A Pairings:
Carlinville 40, DuQuoin 26 
Monticello 42, Greenville 7 
Fairfield 26, Hoopeston 0 
Williamsville 43, Beardstown 22 
Tolono Unity 46, Newton 6 
Benton 42, Piasa-SW 0 
Mt Carmel 46, St Joe Ogden 14 

Area Class 4A Pairings:
Breese Central 20, Salem 0 
Carterville 42, Harrisburg 12 
Murphysboro 43, Macomb 22 
Freeburg 69, Olney 19 
Paris 17, Mt Zion 6 
Rochester 48, Cahokia 0 
Springfield SHG 49, Columbia 13 
Bethalto Civic 20, Quincy Notre Dame 17 

Area Class 5A Pairings:
Marion 41, Metamora 8 
Carbondale 38, Kankakee 7 
Mascoutah 28, Dunlap 20 
Morton 56, Highland 33 
Triad 20, Hillcrest 19 
Mahomet-Seymour 50, Jacksonville 8 

2021 Regular 9-Week Fall Season:

Week #9
Friday-Saturday, October 22-23

Black Diamond Conference:
Carmi 40, Flora 25 F
Sesser-Valier 21, Hamilton County 20 F
Johnston City 66, Christopher 8 F
Eldorado 24, Edwards County 8 F
Fairfield over Vienna (forfeit)

Little Illini Conference:
Mt Carmel 37, Paris 14 F
Newton 29, Marshall 0 F
Olney 20, Robinson 12 F
Casey-Westfield 35, Red Hill 6 F

South Central Conference:
Greenville 42, Vandalia 21 F
Hillsboro 48, Litchfield 6 F
Pana 27, Carlinville 13 F
Piasa-SW 48, Gillespie 24 F

Non-Conference Games:
Benton 42, Anna-Jonesboro 14 F
Bethalto Civic 56, Taylorville 12 F
Breese Mater Dei 28, Mt Zion 14 F
Breese Central 54, Herrin 22 F
Staunton 19, Carlyle 6 F
Carterville 45, Harrisburg 12 F
Chester 31, Mt Vernon 15 F
Collinsville 59, Centralia 21 F
Columbia 47, Jerseyville 34 F
Freeburg 24, Waterloo 14 F
Highand 35, Effingham 21 F
Lawrenceville 52, Oblong 22 F
Marion 59, Mattoon 8 F
Mascoutah 42, Carbondale 15 F
Massac County 48, Pinckneyville 24 F
DuQuoin 28, Murphysboro 14 F
Nashville 54, West Frankfort 0 F
Nokomis 47, Dupo 0 F
East Alton-Wood River 38, Red Bud 21 F
Roxana vs Sparta
Salem 28, Charleston 23 F
Triad 46, Lincoln 28 F
Trenton-Wesclin 42, Madison 24 F
 

Week #8
Friday-Saturday, October 15-16

Black Diamond Conference:
Fairfield 58, Edwards County 0 
Johnston City 34, Carmi 8 
Sesser-Valier 16, Flora 12 
Christopher 20, Eldorado 14 
Hamilton County over Vienna (forfeit)

River-to-River Conference:
Benton 55, Murphysboro 14 
Harrisburg 28, Herrin 26 (OT) 
Massac County 47, West Frankfort 22 
Nashville 37, DuQuoin 14 
Carterville 56, Pinckneyville 14 

South-Seven Conference:
Cahokia 46, Belleville Althoff 8 
Marion 41, Carbondale 8 
Centralia 14, Mt Vernon 7 

Cahokia Conference:
Freeburg 35, Salem 6 
Breese Central 20, Columbia 0 
East Alton-Wood River 34, Roxana 0 
Chester 21, Red Bud 0 
Trenton-Wesclin 15, Carlyle 14 
Dupo 22, Sparta 14 

Little Illini Conference:
Lawrenceville 28, Red Hill 0 
Casey-Westfield 24, Marshall 0 
Olney 13, Newton 2 
Paris 12, Robinson 0 

Mississippi Valley Conference:
Bethalto Civic 7, Jerseyville 6 
Highland 29, Mascoutah 27 
Triad 22, Waterloo 19 

South Central Conference:
Carlinville 37, Greenville 7 
Hillsboro 41, Piasa-SW 14 
Vandalia 49 Litchfield 6 
Gillespie 24, Staunton 21 

Apollo Conference:
Mt Zion 32, Charleston 7 
Lincoln 42, Taylorville 0 
Mahomet-Seymour 18 Mattoon 0 

Non-Conference Games:
Anna-Jonesboro vs Madison (Saturday-1pm)
Breese Mater Dei 41, Effingham 13 
Pana 17, Nokomis 0 
Mt Carmel over Phalen Academy Indianapolis (forfeit)

Week #7
Friday-Saturday, October 8-9

Black Diamond Conference:
Carmi 44, Eldorado 30 F
Johnston City 35, Sesser-Valier 14 F
Christopher 26, Edwards County 13 F
Fairfield 26, Hamilton County 14 F

River-to-River Conference:
DuQuoin 34, Anna-Jonesboro 21 F
Nashville 71, Pinckneyville 0 F
Benton 48, Massac County 12 F
Murphysboro 64, Harrisburg 14 F
Herrin 16, West Frankfort 6 F

South-Seven Conference:
Carbondale 31, Belleville Althoff 21 F
Marion 37, Centralia 6 F
Cahokia over Mt Vernon (forfeit)

Cahokia Conference:
Columbia 46, Salem 7 F
Breese Central 42, Roxana 35 F
Freeburg 42, East Alton-Wood River 6 F
Carlyle 26, Sparta 20 (3-OT) F
Red Bud 27,Trenton-Wesclin 21 F

Little Illini Conference:
Mt Carmel 43, Newton 7 F
Lawrenceville 12, Robinson 9 F
Paris 36, Olney 12 F
Red Hill 16, Marshall 14 F

Mississippi Valley Conference:
Triad 38, Jerseyville 13 F
Mascoutah 70, Bethalto Civic 28 F
Highland 48, Waterloo 14 F

South Central Conference:
Vandalia 42,  Piasa-SW 6 F
Pana 68, Greenville 21 F
Carlinville 48, Litchfield 0 F
Staunton vs Hillsboro

Apollo Conference:
Effingham 34, Lincoln 22 F
Mattoon 32, Charleston 27 F

Non-Conference Games:
Carterville 54, Madison 32 F
Mt Zion 36, Collinsville 21 F
Nokomis vs Gilespie
Casey-Westfield vs Oblong
Breese Mater Dei over St Louis True Divine (forfeit)
Decatur St Teresa 47, Chester 14 F

 

Week #6
Friday-Saturday, October 1-2

Black Diamond Conference:
Fairfield 80, C-Z-R 30 
Sesser-Valier 46, Eldorado 6 
Carmi 58, Edwards County 0 
Flora 28, Hamilton County 14 F

River-to-River Conference:
Benton 30, Harrisburg 7 
Herrin 31, Massac County 20 
Nashville 49, Carterville 13 
Anna-Jonesboro 49, Pinckneyville 28
Murphysboro vs West Frankfort (forfeit)

South-Seven Conference:
Carbondale 53, Mt Vernon 7 
Cahokia 48, Centralia 7 
Marion 49, Belleville Althoff 14 

Cahokia Conference:
Breese Central 7, Salem 6 
Freeburg 41, Roxana 13 
Columbia 42 East Alton-Wood River 12 
Chester 55, Carlyle 0 
Red Bud vs Dupo (Forfeit-covid)
Trenton-Wesclin 21, Sparta 13 

Little Illini Conference:
Paris 49, Marshall 6 
Robinson 14, Newton 0 
Lawrenceville 24, Casey-Westfield 14 
Mt Carmel 49, Olney 2 

Mississippi Valley Conference:
Highland 34, Bethalto Civic 14 
Mascoutah 34, Triad 10 
Waterloo 48, Jerseyville 24 

South Central Conference:
Vandalia 34, Staunton 20
Pana 55, Litchfield 8 
Hillsboro 56, Gillespie 25 
Carlinville 42, Piasa-SW 6 

Apollo Conference:
Effingham 28, Mt Zion 27 
Lincoln 35, Mattoon 34 
Charleston 34, Taylorville 28 

Non-Conference Games:
Breese Mater Dei 50, DuQuoin 14 
Nokomis 53, Alton-Marquette 14 
Collinsville 54, Granite City 21 
Red Hill 48, Oblong 0 
 

Week #5
Friday-Saturday September 24-25

Black Diamond Conference:
Fairfield 30 Carmi 28
Jonston City 19, Flora 0
Sesser-Valier 42, Christopher 0
Hamilton County 38, Eldorado 14

River-to-River Conference:
Harrisburg 30, Massac County 22 (OT)
Murphysboro 35, Herrin 14
Carterville 35, Anna-Jonesboro 14
DuQuoin 55, Pinckneyville 0
Benton 41, West Frankfort 0

South Seven Conference:
Marion 44, Mt Vernon 7
Centralia 44, Belleville Althoff 28
Carbondale over Cahokia (forfeit)

Little Illini Conference:
Casey-Westfield 29, Robinson 0
Olney 48, Marshall 24
Mt Carmel 48, Lawrenceville 0
Newton 32, Red Hil 8

Cahokia Conference:
Salem 32, Roxana 19
Freeburg 21, Columbia 14
Breese Central 40, EAWR 6
Dupo 36, Carlyle 28
Red Bud 34, Sparta 0
Chester 48, Trenton-Wesclin 6

Mississippi Valley Conference:
Bethalto Civic 27, Waterloo 24
Mascoutah 65, Jerseyville 36
Triad 31, Highland 26

South Central Conference:
Vandalia 55, Gillespie 34
Greenville 49, Litchfield 16
Pana 41, Piasa-SW 0
Carlinville 48, Staunton 3

Apollo Conference:
Effingham 27, Taylorville 7
Mt Zion 27, Lincoln 22
Mahomet-Seymour 48, Charleston 10

Non-Conference Games:
Nashville 54, Alton-Marquette 0
Collinsville 28, Mattoon 22
Paris 3, Hillsboro 0
Breese Mater Dei 28, Quincy Notre Dame 7
Nokomis vs Edwards County (Sat)

 

Week #4
Friday-Saturday, September 17-18

Black Diamond Conference:
Fairfield 52, Flora 14
Carmi 30, C-Z-R 0
Johnston City 48, Hamilton County 0
Sesser-Valier 61, Edwards County 7
Eldorado over Vienna (forfeit)

Little Illini Conference:
Lawrenceville 34, Newton 19
Robinson 46, Marshall 6
Mt Carmel 43, Casey-Westfield 7

Mississippi Valley Conference:
Triad 30, Bethalto 14
Highland 54, Jerseyville 12
Mascoutah 42, Waterloo 21

South-Seven Conference:
Belleville Althoff 37, Mt Vernon 20
Carbondale 38, Centralia 14
Cahokia 30, Marion 8

River-to-River Conference:
Nashville 47, Anna-Jonesboro 22
Carterville 28, DuQuoin 26
Benton 39, Herrin 0
Murphysboro 40, Massac County 19
Harrisburg 45, West Frankfort 0

South Central Conference:
Carlinville 42, Gillespie 7
Vandalia 33, Hillsboro 20
Pana 49, Staunton 7
Piasa-SW 28, Greenville 27

Apollo Conference:
Mahomet-Seymour 53, Lincoln 22
Mattoon 20, Effingham 14
Mt Zion 55, Taylorville 14

Cahokia Conference:
Carlyle 12, Red Bud 6  (2-OT)
Columbia 21, Roxana 0
Wesclin 47, Dupo 12

Non-Conference Games:
Breese Mater Dei 65, Alton-Marquette 12
Breese Central 20, Freeburg 16
Collinsville 49, Charleston 14
Salem 46, EAWR 0
Chester 48, Sparta 6
Nokomis 62, Litchfield 20
Olney 46, Pinckneyville 20


 

Week #3
Friday-Saturday, September 10-11

Black Diamond Conference:
Johnston City 28, Fairfield 26 F
Flora 35, Eldorado 14 F
Hamilton County 30, Edwards County 0 F
Sesser-Valier 28, Carmi 24 F
Christopher over Vienna (forfeit)

Little Illini Conference:
Mt Carmel 50, Robinson 6 F
Paris 14, Lawrenceville 6
Newton 35, Casey-Westfield 27  F
Olney vs Red Hill (forfeit)

Apollo Conference:
Effingham 42, Charleston 0 F
Taylorville vs Mattoon
Mahomet-Seymour 35, Mt Zion 27 (4th)

South Central Conference:
Pana 44, Gillespie 13 F
Carlinville 42, Hillsboro 8 F
Piasa-SW 55, Litchfield 0 F
Greenville 37, Staunton 0 F

Non-Conference Games:
Anna-Jonesboro 28, Massac County 27 F
Breese Mater Dei 31, Belleville Althoff 13 F
Breese Central 42, Red Bud 19 F
Columbia 48, Alton-Marquette 14 F
Carterville 31, Murphysboro 21 F
Collinsville 41, Alton 0 F
Chester 40, Freeburg 34 (2-OT) F
Salem 41, Harrisburg 22 F
DuQuoin 26, Herrin 23 F
Marion 48, Highland 28 F
Mascoutah 42, Centralia 7 F
Triad 66, Mt Vernon 7 F
Nashville 42, Trenton-Wesclin 8 F
Nokomis 24, East Alton-Wood River 20 F
Bethalto Civic 38, Roxana 0 F
Vandalia 30, Carlyle 6 F
Waterloo 38, Carbondale 14 F
Madison 50, Dupo 14 F
Olney vs  North Mac (Saturday
West Frankfort vs Sparta (Saturday)
Benton 20, Pinckneyville 0 (2nd) (Saturday)
 

Week #2
Friday-Saturday, September 3-4


Black Diamond Conference:
Fairfield 34, Sesser-Valier 20
Johnston City 55, Eldorado 0
Christopher over Hamilton County (forfeit)
Carmi over Vienna (forfeit)
Flora over Edwards County (forfeit)

Little Illini Conference:
Mt Carmel 61, Marshall 0
Olney 41, Lawrenceville 8
Casey-Westfield 32, Paris 30
Robinson 20, Red Hill 14

Apollo Conference:
Mt Zion 31, Mattoon 7
Lincoln 14, Charleston 6
Mahomet-Seymour 37, Effingham 7

South Central Conference:
Vandalia 49, Carlinvile 41
Greenville 35, Gillespie 2
Staunton over Litchfield (forfeit)
Pana vs Hillsboro (Saturday)

Non-Conference Games:
Mascoutah 47, Mt Vernon 12
Carmi 46. West Frankfort 13
Harrisburg 28, C-Z-R 0
Salem 40, Alton-Marquette 21
Centralia 33, Gateway Tech 0
Benton 61, Sparta 0
Breese Mater Dei 21, Breese Central 7
Carbondale 45, Granite City 20 
Edwardsville 41, Highland 33
Waterloo 49, Columbia 6
Carterville 46, Herrin 6
Marion 64, Jerseyville 29
Murphysboro 27, Anna-Jonesboro 7
Freeburg 26, Nashville 21
Massac County 58, Ballard, KY 20
Roxana 35, Red Bud 20
Collinsville 10, Triad 7
Decatur St Theresa 55, Belleville Althoff 0
Piasa-SW 33, Trenton-Wesclin 20

Week #1
Friday-Saturday August 27-28

Black Diamond Conference:
Flora 25, Christopher 6 
Fairfield 52, Eldorado 8 
Carmi 16, Hamilton County 14 
Sesser-Valier over Vienna (forfeit)
Nashville 30, Johnston City 8  (non-conference)

Little Illini Conference:
Casey-Westfield 16, Olney 7 
Mount Carmel over Red Hill (forfeit)
Newton 7, Paris 6 
Lawrenceville 45, Marshall 35 

South Central Conference:
Pana 46, Vandalia 26
Greenville 28, Hillsboro 14 
Piasa SW over Staunton (forfeit)
Gillespie vs Litchfield

Non-Conference Games:
Anna-Jonesboro 41, West Frankfort 7 
Belleville Althoff 22, Alton 13
Bethalto Civic Mem 48, Alton-Marquette 7 
Breese Central 50, Trenton-Wesclin 7 
Breese Mater Dei 31, Waterloo 14 
Murphysboro 46, Carbondale 43 
Benton 23, Carterville 6 
Centralia 35, Salem 28
DeSmet 44, Edwardsville 17
EAWR 12, Madison 6 
Freeburg 56, Sparta 6 
Harrisburg 34, Cerro Gordo 6 
DuQuoin 18, Chester 7 
Decatur St Teresa 42, Effingham 7 
Mascoutah 42, Columbia 14 
Red Bud 19, Perryville, MO 6  (Red Bud was to play Pinckneyville-Covid)
Triad 26, Mattoon 13 
Mt Zion 45, Limestone 13 
Taylorville 13, Mount Vernon 0 
Nashville 30, Johnston City 8 
Charleston over Robinson (forfeit)
Massac County over Fulton City, KY (forfeit)

Marion vs Herrin  (Saturday)
Dupo vs Oblong (Saturday)

 

2021 Pandemic Short Season

Week #6
Friday-Saturday April 23-24:

Non-Conference Action:
Mount Carmel 63, Olney 14
Salem 44, East-Alton Wood River 20
Dupo 59, Carlyle 38
Trenton-Wesclin 31, Madison 18

Black Diamond Conference:
Fairfield 17, Eldorado 0
Johnston City 46, Edwards County 14
Hamilton County 28, Carmi 6
Chester 34, Christopher 32
Sesser-Valier 48, Vienna 0

River-to-River Conference:
Nashville 49, Anna-Jonesboro 19
West Frankfort 23, Harrisburg 12
Benton 55, Herrin 8
Cartervile 28, DuQuoin 14
Murphysboro 48, Massac County 19

Little Illini Conference:
Flora 34, Casey-Westfield 30
Newton 48, Lawrenceville 18
Robinson 54, Marshall 26
Paris 56, Red Hill 0

South-Seven Conference:
Centralia 69, Mt Vernon 52
Marion 54, Carbondale 29
Cahokia 56, Belleville Althoff 0

Week #5
Friday-Saturday April 16-17:

Non-Conference Action:
Fairfield 23, Harrisburg 13
Carlyle 21, Madison 2
Breese Central 41, Alton-Marquette 7
Mascoutah 42, Collinsville 21
Mount Carmel 20, Breese Mater Dei 7

Black Diamond Conference:
Johnston City 12, C-Z-R 6
Eldorado 56, Edwards County 18
Sesser-Valier 42, Hamilton County 0
Chester 39, Carmi 16

South-Seven Conference:
Marion 42, Centralia 24
Cahokia 52, Mount Vernon 0
Carbondale 37, Belleville Althoff 6

Little Illini Conference:
Paris 41, Flora 8
Robinson 40, Olney 0
Lawrenceville 45, Oblong 6
Newton 50, Marshall 22
Casey-Westfield 42, Red Hill 12

River-to-River Conference:
Anna-Jonesboro 28, Murphsboro 27
Massac County 47, Sparta 7
Nashville 42, Benton 28

Other Area Games:
Highland 29, Triad 29 (D-OT)
Effingham 34, Mt Zion 21
Freeburg 41, Salem 15
Edwardsville 43, O'Fallon 40
Waterloo 7, Jerseyville 6
Mattoon 42, Lincoln 18
Vandalia 20, Greenville 0
Columbia 49, Wood River 14
Red Bud 32, Trenton-Wesclin 14
Charleston 28, Taylorville 6
 

Week #4
Friday-Saturday, April 9-10:

Black Diamond Conference:
Fairfield 58, Edwards County 8
Johnston City 42, Carmi 6
Christopher 22, Eldorado 16
Chester 20, Sesser-Valier 14
Hamilton County 22, Vienna 0

Cahokia Conference:
Columbia 44, Freeburg 21
Red Bud 62, Dupo 20
Trenton-Wesclin 14, Carlyle 6
Salem 13, Breese Central 12

Little Illini Conference:
Casey-Westfield 49, Marshall 14
Newton 22, Olney 14 
Red Hill 20, Lawrenceville 16
Paris 20, Robinson 13

River-to-River Conference:
Nashville 48, DuQuoin 7
Anna-Jonesboro 50, Sparta 0
Harrisburg 35, Herrin 22
Benton 40, Murphysboro 18 
Massac County 13, West Frankfort 0

South Seven Conference:
Carbondale 47, Mount Vernon 32
Cahokia 50, Centralia 7
Marion 41, Belleville Althoff 7 

South Central Conference:
Gillespie 42, Greenville 28
Roxana 28, Staunton 6

Other Area Games (Non-Conference)
Carterville 38, McCluer, MO 34
Mount Carmel 41, Flora 6
Breese Mater Dei 34, Hillsboro 0
Triad 35, Granite City 14
Collinsville 32, Waterloo 14
Mascoutah 35, Jerseyville 6
O'Fallon 28, East St Louis 19

 

Week #3
Friday-Saturday, April 2-3
:

Black Diamond Conference:
Fairfield 44, Hamilton County 0
Johnston City 38, Sesser-Valier 14
Eldorado 19, Carmi 8
Christopher 56, Edwards County 0
Chester 41, Vienna 8

South-Seven Conference:
Marion 57, Mt Vernon 19
Centralia 49, Belleville Althoff 14
Cahokia 20, Carbondale 19

Cahokia Conference:
Columbia 37, Salem 18
Dupo 10, Trenton-Wesclin 13

Little Illini Conference:
Newton 34, Flora 18
Paris 45, Olney 14
Red Hill 30, Marshall 26
Robinson 47, Lawrenceville 14

River-to-River Conference:
Benton 42, Massac County 0
Murphysboro 27, Harrisburg 0
Anna-Jonesboro 6, DuQuoin 0
Carterville over Sparta by Forfeit

South Central Conference:
Greenville 36, Staunton 0

Week #2
Friday-Saturday, March 26-27:


South-Seven Conference:
Mt Vernon 51, Belleville Althoff 28 
Centralia 36, Carbondale 28
Marion 23, Cahokia 22 

Black Diamond Conference:
Eldorado 14, Hamilton County 12
Johnston City 32, Chester 15
Edwards County 28, Vienna 14
C-Z-R 30, Sesser-Valier 8
Fairfield 38, Carmi 0

Little Illini Conference:
Casey-Westfield 48, Lawrenceville 6
Olney 14, Flora 6
Paris 62, Marshall 12
Robinson 21, Newton 7

River-to-River Conference:
Nashville 41, Carterville 27
DuQuoin 56, Sparta 0
Benton 42, Harrisburg 0
Massac County at Herrin (1pm)
Murphysboro 27, West Frankfort 0
Mount Carmel 41, Anna-Jonesboro 8 (non-conference)

Cahokia Conference:
Breese central 18, Columbia 12
Red Bud 24, Carlyle 8

Other Area Games:
Red Hill 22, Oblong 0
Alton-Marquette 28, Salem 21
Freeburg 54, Wood River 12
Nokomis 29, Trenton-Wesclin 14

Week #1
Friday-Saturday, March 19-20:

South-Seven Conference:
Marion 65, Carbondale 28
Centralia 33, Belleville Althoff 6

Black Diamond Conference:
Sesser-Valier 18, Eldorado 8
Edwards County 12, Carmi 8
Johnston City 40, Vienna 0
Chester 28, Hamilton County 0 (Sat)
Fairfield 39, Christopher 6 (Sat)

Apollo Conference:
Effingham 21, Mahomet-Seymour 7
Charleston 54, Lincoln 0

Little Illini Conference: 
Flora 35, Lawrenceville 22
Olney 47,Marshall 14 
Newton 19, Red Hill 0
Robinson 32, Casey-Westfield 20

River-to-River Conference: 
Benton 53, West Frankfort 0
Harrisburg 22, Massac County 12
Herrin 14, Murphysboro 13
Nashville 64, Sparta 0
Carterville 43, Anna-Jonesboro 0

South Central Conference:
Roxana 17, Hillsboro 14
Carlinville 29, Greenville 14

Other Area Games:
Salem, 21, Mount Vernon 6
Mascoutah 35, Highland 20
Columbia 47, Red Bud 0
Breese Mater Dei 49, Alton-Marquette 6
Breese Central 51, Trenton-Wesclin 0
Williamsville 64, DuQuoin 20 
Mount Carmel 20, Paris 7 


Copyright 2021, areasports.net